a

Archiwum wydarzeń

2018-03-02_śp. Andrzej Kostrzewa

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniego dyrygenta Chóru SERAF-BARBARA, śp. Andrzeja Kostrzewy. Ponad 37 lat dyrygował chórzystami parafii św. Antoniego i św. Barbary w Chorzowie. Wniósł wielki wkład w działalność obu zespołów, dobrze zapisał się na polu propagowania chorzowskiej chóralistyki i społecznej pracy, najpierw w Polskim Związku Chórów i Orkiestr a następnie w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr. Najbliższej Rodzinie, Krewnym, Przyjaciołom a nade wszystko Chórzystom, składamy szczere wyrazy współczucia po śmierci Męża, Ojca, Brata i Dyrygenta.

2017-11-21 ŚW. CECYLIA

Dla każdego chóru dzień 22 listopada jest wielkim wydarzeniem. Uroczyście obchodzimy wtedy wspomnienie naszej patronki i orędowniczki u Boga - św. Cecylii. Organizowane są tego dnia koncerty chóralne, spotkania i nabożeństwa. Popularne "Cecylki" cieszą się w środowisku chóralnym wielką estymą, nic więc dziwnego, że na spotkania te zapraszane są rodziny chórzystów, dawni śpiewacy czy oficjalni goście. Kończący się powoli rok kalendarzowy jest okazją do dokonania krótkiego podsumowania z działalności chóru, podziękowania wszystkim za wkład pracy dla dobra zespołu, wreszcie uhonorowania zasłużonych chórzystów i działaczy. "Cecylka" jest także doskonałą okazją by chórzyści wspólnie świętując, spotkali się przy jednym stole. Na dalszy plan odchodzą wtedy troski kłopoty dnia codziennego.

2017-10-29_KONCERT PIEŚNI MARYJNEJ

Ostatnia niedziela października pod względem aury pozostawiała wiele do życzenia - ulewny deszcz i huraganowe wiatry mocno dały się we znaki. Chór Lutnia to właśnie popołudnie spędził aktywnie dając piękny Koncert Pieśni Maryjnych w chorzowskim kościele pw. św. Wawrzyńca.

2017-09-16_PIEKARY ŚL._MAGNIFICAT

Magnificat - 2017 PROGRAM 16.09.2017. PRZESŁUCHANIA FESTIWALOWE. Kościół Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich - Szarleju Godz. 12.00 Otwarcie festiwalu

2017-07-21_DNI JAKUBOWE

Już w najbliższy piątek 21 lipca Chór Lutnia Chorzów wystąpi z koncertem pieśni chóralnych w kościele ewangelickim Apostoła Jakuba Starszego w Ustroniu. Koncert w ramach Dni Jakubowych wpisuje się w wydarzenia związane z 500-leciem Reformacji.

2017-06-17_TROJOK

17 czerwca w amfiteatrze Zadole w Katowicach-Piotrowicach odbyła się jubileuszowa XXV edycja Święta Śląskiej Pieśni Chóralnej TROJOK ŚLĄSKI. To ważne dla chórzystów i muzyków amatorów Śląska i Zaolzia Święto gromadzi zespoły działające w strukturach Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr w Katowicach, Polskiego Związku Kulturalno -Oświatowego w Czeskim Cieszynie - Zaolziu w Republice Czeskiej i Oddziału Bielskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bielsku Białej.

2017-04-09_DOBRO POWRACA

Często w telewizji możemy usłyszeć te słowa. Płyną one wielokrotnie przy okazji ogłaszanych zbiórek charytatywnych przez różne fundacje pomagające w leczeniu chorych dzieci. Jedną z wielu chorujących młodych osób objętą pomocą fundacji "Iskierka" jest zaledwie pięcioletnia Lena Nawrocka z Chorzowa. W styczniu tego roku zdiagnozowano u niej guzy ośrodkowego układu nerwowego. Lekarze zoperowali młodą chorzowiankę i usunęli guzy z komory lV i prawej półkuli móżdżku. Lena poddana została chemioterapii. Mimo operacji ratującej życie nie uniknięto powikłań.

Strona 1 z 18